Co ja czytam? SHARE WEEK 2016


W zeszłym roku byłam niemal przekonana, że udział wziąć muszę – nie wyszło.

Dzisiaj jednak bez żadnych wymówek – SHARE WEEK to inicjatywa Andrzeja Tucholskiego, która polega na podzieleniu się blogami, które lubimy, cenimy, czytamy. Blogerzy linkują blogerów, youtuberzy mówią o youtuberach. Po więcej wpadajcie w link, a tymczasem zapraszam do mojego zestawienia!

1. TATTWA

Rewelacyjna, bezbłędna Magda. Uwielbiam wpadać na jej bloga, jest niezwykle złożony, autorka nie boi się trudniejszych tematów i jak sama pisze: "U podstaw tego bloga leży wiara w potrzebę dyskusji i konieczność kwestionowania utartych prawd." – bingo. Krytyka, odrobina filozofii, oniryczny klimat, akapity nader błyskotliwe, skłaniające do refleksji ale i idealnie przemyślane, odpowiednio rozbudowane i perfekcyjnie napisane (tak, chciałabym tak pisać!) teksty, począwszy od stricte modowo-urodowych, a skończywszy na literaturze, kulturowych wydarzeniach i tych totalnie z życia wziętych.

2. SZCZĘŚLIWA TRÓJKA


Prawdziwy must-read dla fanów siatkówki, jeśli to Wasze klimaty i nie znacie – klikaj i nie trać sekundy. Jak na nowy, świeżo rozwijający się blog powiedzieć mogę na pewno: jest potencjał. Autorka ma głowę pełną pomysłów, wie, jak połączyć realia z fikcją, jak scalić je i odpowiednio opisać, aby taki Kowalski, który się siatką nie interesował (hello, it's me) zaczął się jarać, śledzić postępy klubów, wyniki, reprezentację. Poza tym: język, który zawsze mnie zachwyca, nienaganny styl i brak nawet najdrobniejszych potknięć. Trzymam kciuki!

3. MOGAGAT


Czczę blogi literackie i recenzenckie, które nie piszą w sztampowy, wypracowany sposób, a potrafią zainteresować od pierwszego słowa i nie zachęcić, a zmusić do lektury. Odkąd Monika przeniosła się na własną domenę, zaczęła parać się lifestyle'em i mocno zaczytywać się w klasyki, jej blog stał się jednym z tych blogów, których nowe wpisy wyczekuję z niegasnącym zniecierpliwieniem. Prostota pisania, błyskotliwe wplecenie literatury do lifestyle'u, długość tekstu jako ograniczona do minimum esencja, a ponadto pazur, swobodne wyrażanie własnych idei i odważne teksty. Brawo.

4. ANDRZEJ TUCHOLSKI

Bo fascynuje mnie Nowy Jork, kawa, psychologia, projektowanie życia. Andrzej nigdy nie zawodzi, jest cudownie pozytywną osobą, oglądam jego vloga, czytam jego bloga, jestem w Sekretnej Kawiarnii i bacznie śledzę kanał uniwersytetu SWPS bo i tam on się pojawia. Zawsze dając dobre rady, podpowiadając i oprowadzając, 100% zaangażowania, masa dobrej energii. Koniecznie zajrzyjcie na kanał Andrzeja i rzućcie okiem na filmy dotyczące NYC, cudo. Mój zdecydowany numer jeden.

I tyle.;) Może znasz któryś z tych blogów? Czekam na Twój zestaw w komentarzu, podlinkuj coś!
A może skusisz się i opublikujesz coś u siebie?