The Name Book Tag


Cześć wszystkim!
Dzisiaj nieco luźniej, taryfa ulgowa na poniedziałek dzięki cudownej Izie z bloga Kolejny Rozdział, dzięki której zawsze mam mnóstwo Tagów w pogotowiu! :D Dziękuję!

The Name Book Tag, czyli wyjawiamy swoje imiona i do poszczególnej litery dopisujemy książkę na nią się zaczynającą. Jakoś nie przepadam za zdrobnieniami swojego imienia, więc dzisiaj całe, w pełni okazałości. Zapraszam!

N

"Natalii 5" czyli odpowiednie rozpoczęcie tego tagu, prawda? :D Wspominam naprawdę dobrze, lekki kryminał z przezabawnymi, wyrazistymi bohaterkami, które po latach dowiadują się, że są siostrami i postanawiają zamieszkać w domu zmarłego ojca bigamisty, gdzie czeka na nie masa intrygujących zagadek.

A

"Akademia Wampirów", czyli moja pierwsza książka o tych kreaturach, która jest naprawdę wspaniała! Trudno uwierzyć? Na pewno usłyszeliście o Rose i Dymitrze (pkt. 4!) na kanale Anity, która uwielbia ich równie mocno jak ja (a to już powinno być zachęceniem samym w sobie!). Nie ma tam schematu wampirów w college’u, jest intrygujący podział na moroje i dampiry – ogólnie, książki na bardzo wysokim poziomie. 

T

Cieszę się, że dałam "Toxic" szansę. Okazała się naprawdę dobrą, zdecydowanie mniej miałką niż poprzedniczka częścią serii, miała świetnie wykreowanych bohaterów, masę frustrujących retrospekcji dawnego życia. NA na całkiem wysokim poziomie.

A

Mam naprawdę spory problem z literą A, ale na moje (nie)szczęście przeczytałam kiedyś "Achaję", która okazała się mega klumpem (ponownie nawiązując do Anity). Zdecydowanie nie polecam, język wulgarny i grubiański, bohaterka z tych, które czytelnik chciałby często policzkować, dziwna liczba pytajników, wykrzykników… Odradzam. 

L

"Love, Rosie", cudowna, magiczna "Love, Rosie" (tutaj powinna znaleźć się kolejna wzmianka o blogu Anity, bo to właśnie jej zawdzięczam własny egzemplarz!). "Ta książka jest cudem. Nie chcę mówić nic innego, bo naprawdę nie wjem czy istnieją jeszcze jakieś słowa opisujące trafnie tę historię, i które z równie mocną siłą trafią w Wasze serca." Po prostu przeczytajcie! 

"I nie było już nikogo" czyli moja pierwsza książka Agaty Christie, naprawdę cudowna zarówno na to pierwsze, jak i kolejne spotkanie – nie bez powodu okrzyknięta najpopularniejszą powieścią pisarki na świecie oraz najlepiej sprzedającą się powieścią kryminalną wszech czasów! Jest naprawdę niesamowita, nieprzewidywalna, krótka a przejmująca i dynamiczna!

I magiczna, baśniowa, niepowtarzalna "Akademia Dobra i Zła"! Piękne ilustracje, cudowne przesłanie, przyjaźń wystawiona na próbę oraz klimat Hogwartu: szkolne bale, zauroczenia, bieganie na nielubiane zajęcia. Drugi tom jeszcze lepszy, jeszcze bardziej baśniowy, uroczy i godny polecenia!

Dziękuję za uwagę i zapraszam do zabawy wszystkie osoby, które tagu tego nie robiły oraz:
Olę z bloga Aleksandra Kropka
Suzan z bloga Zaczytana Suzan
Geek Girl z bloga Books by Geek Girl

I hej, wiecie, że mam Instagrama? :D
Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika @k.uskrzydla