Miesiąc w pigułce! Listopad 2015 + wyniki konkursu rocznicowego


Dziwna się stała rzecz i takiego obrotu spraw nie przewidywałabym w najśmielszych marzeniach, ale: listopad jest niewiele gorszy od miesiąców wakacyjnych! 8 książek, w tym dwie lektury i 5 potężnych grubasów <400 stron. Cud? Po tak tragicznym październiku Cud nad Wisłą nawet. 

Trafiły mi się te oto:
"Oskar i pani Róża" Eric-Emmanuel Schmitt
"Miasto Zagubionych Dusz" Cassandra Clare
"Klucz Niebios" James Frey, Nils Johnson-Shelton
"Dom na Wschodniej" Sabina Jakubowska
"Skąpiec" Molier


Ponadto na mogliście poczytać:Tymczasem przejdźmy do wyników konkursu urodzinowego, który trwał od 26 października do 26 listopada. Gotowi? :D


Wygrać mogliście jedną z powyższych książek, tj. "Klejnot" Amy Ewing oraz "Początek" Tarana Matharu, zasponsorowane przez wydawnictwo Jaguar, opisując w komentarzu/e-mailu swoje urodziny marzeń.

"Początek" zdobywa...

Martusia Kopeć,
za niesamowicie wymowny i piękny tekst o przyjaciołach, rodzinie, korzystaniu z życia oraz ludziach, którzy sprawiają, że chce się żyć. 

"Klejnot" zdobywa...

Limo Nette,
 za przede wszystkim przeuroczy filmik (587 kadrów - 2,5 minuty!) oraz jego dopełnienie w wersji pisemnej, czyli dlaczego skromne urodziny są lepsze od wielkich imprez. 
Jej odpowiedź konkursową przeczytacie tutaj a film znajduje się pod tym linkiem ;)


Dziewczyny, e-mail już do Was wysyłam, prosiłabym o szybką odpowiedź, ponieważ już jutro chciałabym paczki nadać. Ogromnie Wam gratuluję, niesamowite wrażenie wywołały na mnie Wasze prace, ale i bardzo żałuję, że nie jestem w stanie nagrodzić pozostałych uczestników :(. Ukłony należą się Do Ostatniej Strony za Jema Carstairsa i Sebastiana, którymi skradła mnie kompletnie :D, oraz dla Miryi za odpowiedź zawierającą piękną grafikę i towarzystwo Ani z Zielonego Wzgórza oraz Gerlata z Rivii jednocześnie, chciałabym być! <3


PS. Napiszcie mi w komentarzach jak Wasze podsumowania i czy jesteście zadowoleni! Zupełnie książkowego grudnia!